آکادمی المپیک|مراکز آکادمی|مرکز آموزش و پژوهش

مرکز آموزش و پژوهش

 

مرکز آموزش:

معرفی :

به منظور تحقق بخش اصلی نقش و ماموریت کمیته ها و آکادمی های ملی المپیک در راستای توسعه و تقویت ورزش قهرمانی و همگانی (ماده 27 بند 2 منشور المپیک) در کشور، مرکز آموزش آکادمی ملی المپیک، کلیه برنامه های آموزشی و تحقیقاتی مربوط به مدیران ورزشی، ورزشکاران، مربیان، معلمان تربیت بدنی، دانشجویان، دانش آموزان، ... و کلیه ذینفعان ورزشی خود را با تاکید بر  توسعه ارزش های المپیک بعهده دارد.

اهداف و وظایف:

- برنامه ریزی، سازماندهی، مشارکت، اجرا، کنترل و ارزیابی کلیه برنامه های آموزشی مربوط به بخش های مختلف آکادمی ملی المپیک و بعضا بخش های مختلف کمیته ملی المپیک.

- اجرای برنامه ها و آموزش های مختلف در سطح جامعه با هدف معرفی، ترویج و توسعه آرمان ها و اهداف جنبش المپیک مانند روز المپیک.

- اطمینان از تقویت توانمندی ها، روزآمد نمودن، آشنایی، هم آموزی مخاطبان خود در چارچوب ماموریت سازمان و منشور المپیک در سطح کشور.

- به کارگیری و دعوت از  بهترین کارشناسان و متخصصان علوم ورزشی کشور به منظور تدریس و هدایت برنامه های آموزشی خود.

- مشارکت با مراکز علمی و دانشگاه های معتبر علوم ورزشی کشور در برنامه ها و دوره های آموزشی.

- مشارکت و همکاری در برگزاری سمینارها، کنگره ها و کارگاه های آموزشی مرتبط با اهداف آکادمی.

- همکاری و مشارکت با برنامه های مرتبط در بخش المپیک سولیداریتی از جمله دوره های فنی، دوره های مدیریت، برنامه های ارزش های المپیک، دوره های آموزشی و هم اندیشی ملی، منطقه ای و بین المللی، بورسیه ها و اعزام ها.

- مشارکت و همکاری با آکادمی بین المللی المپیک و انتقال دستاوردهای حضور در نشست های بین المللی این سازمان در سطح سازمان و کشور.

- انتشار کتب و نشریات تاریخی، علمی، فنی، آموزشی، هنری، مرتبط با ورزش کشور، المپیک، پارالمپیک، قهرمانان ملی، مربیان ورزشی و افراد اثر گذار در ورزش کشور.

 

بخش های زیر مجموعه :

 

 

 

 

 

آرشیو اخبار مرکز آموزش: ( کلیک کنید)