کارگاه بیومکانیک ورزشی و پیشگیری از آسیب(ACL) برگزار شد

کارگاه بیومکانیک ورزشی و پیشگیری از آسیب(ACL)  برگزار شد
کارگاه غیرحضوری و یک روزه بیومکانیک ورزشی و پیشگیری از آسیب (ACL) توسط مرکز سنجش و توسعه قابلیت های جسمانی آکادمی ملی المپیک و با حضور 41 نفر از علاقمندان به این مبحث برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آکادمی ملی المپیک، مهدی چراغی مدیر کارگاه مذکور در خصوص برگزاری این کارگاه غیرحضوری گفت: یکی از اهداف مهم بیومکانیک ورزشی، علاوه بر افزایش عملکرد، کاهش و پیشگیری از آسیب می باشد که خود می تواند عمر قهرمانی ورزشکار را افزایش داده و فرصت های بیشتری را در اختیار آنها قرار دهد.
وی افزود: آسیب رباط صلیبی ACL یکی از شایع ترین آسیب های ورزشی بوده که سالانه تعداد زیادی از ورزشکاران در رشته های مختلف ورزشی به دلیل پارگی ACL دوره بازگشت طولانی مدت (بیش از 6 ماه) را باید تجربه کنند که در نتیجه از ورزش و رقابت دور بوده و درآمدی نیز نخواهند داشت.
مهدی چراغی مسئول بخش بیومکانیک ورزشی آکادمی ملی المپیک در ادامه اظهار داشت: یکی از راه های موثر پیشگیری از این آسیب، استفاده از رویکرد بیومکانیکی در شناخت مکانیزم های آسیب و ارایه توصیه های لازم جهت کاهش ریسک آسیب می باشد.
در این کارگاه که از 10 امتیاز حضور در آزمون ورودی دوره مربیگری بدنساز آکادمی برخوردار بود سعی شد مباحثی نظیر آناتومی کاربردی، تفاوت های جنسیتی، کمبودهای عصبی- عضلانی و مکانیزم های آسیب ACL مطرح شود و در ادامه چند آزمون تشخیصی بیومکانیکی ساده، کاربردی و قابل اجرا برای مربیان معرفی شد. و در نهایت روش های گرم کردن مناسب و نقش عضلات مرکزی به منظور کاهش نرخ آسیب ACL تدریس شد.
مهدی چراغی در پایان ابراز امیدواری کرد تا با معرفی قابلیت های بیومکانیک ورزشی، جامعه ورزشی بیش از پیش از ابزار علم بیومکانیک ورزشی در تمرینات قهرمانی و سلامتی بهره برده و تمرینات بهینه تری را شاهد باشیم.

شایان ذکر است دکتر الهام شیرزاد، جعفر کتابچی، مسعود صبیانی و احسان طسوجیان اساتید این کارگاه آموزشی را تشکیل دادند.

۲۲ آبان ۱۴۰۰ ۱۴:۵۴
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید