برگزاری نخستین کارگاه آشنایی با مصادیق و رویکردهای حفاظت از ورزشکاران در مقابل آزار، اذیت و سوء استفاده در ورزش

برگزاری نخستین کارگاه آشنایی با مصادیق و رویکردهای حفاظت از ورزشکاران در مقابل آزار، اذیت و سوء استفاده در ورزش
شورای سیاست‌گذاری حفاظت از ورزشکاران در مقابل آزار و اذیت و سوء استفاده در ورزش کمیته ملی المپیک در نظر دارد نخستین کارگاه توجیهی- آموزشی خود را برای مدیران اجرایی فدراسیون‌های المپیکی کشور در تاریخ 3 شهریور ماه 1399 به صورت غیر حضوری و آنلاین برگزار نماید.

به گزارش روابط عمومی آکادمی ملی المپیک، نظر به اهمیت حمایت، تامین امنیت و سلامت ورزشکاران ملی به عنوان قلب فعالیت‌های سازمان‌های المپیکی و جنبش المپیک و توصیه‌های مکرر کمیته بین‌المللی المپیک همراه با دستورالعمل‌های خاص آن، به دستور دکتر صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک و هدایت دکتر قراخانلو رئیس آکادمی ملی المپیک، دی ماه 1398 شورای حفاظت از ورزشکاران در مقابل تعرض و سوء استفاده در ورزش تشکیل شد.
شورای مذکور ضمن تشکیل دبیرخانه مرکزی در آکادمی ملی المپیک و جلسات متعدد با همفکری و همکاری اعضاء آن متشکل از رئیس کمیته ملی المپیک به عنوان رئیس شورا، رئیس آکادمی ملی المپیک به عنوان نایب رئیس شورا، خانم ناهید کریمی به عنوان دبیر شورا، روسای کمیسیون‌های مرتبط در کمیته ملی المپیک، اساتید صاحب نظر دانشگاهی، معاونین مرتبط در وزارت ورزش و جوانان، تا کنون اقدامات ارزنده و تصمیمات موثری گرفته است.
این شورا در گام نخست عملیاتی نمودن سیاست‌های اجرایی خود، در نظر دارد نخستین کارگاه آشنایی و توجیهی را برای مدیران اجرایی فدراسیون‌های المپیکی برگزار و در ادامه آموزش‌های خود را برای مربیان، ورزشکاران و سرپرستان تیم‌های ملی توسعه دهد.
از مهمترین مباحث کارگاه مذکور که در تاریخ سوم شهریور ماه 1399 و به صورت غیر حضوری برگزار خواهد شد، می‌توان به این موضوعات اشاره کرد:
اهداف و اهمیت تشکیل شورای حفاظت از ورزشکاران، آشنایی با مفاهیم و دستورالعمل‌های کمیته بین‌المللی المپیک در راستای حفاظت از ورزشکاران، آشنایی با ابعاد روانشناسی، اخلاقی، فرهنگی و دینی حفاظت از ورزشکاران، ابعاد حقوقی و قانونی حفاظت از ورزشکاران و آشنایی با فرآیندهای داخلی مربوط.

شایان ذکر است فراخوان برگزاری کارگاه مذکور از طریق دبیرخانه شورای حفاظت از ورزشکاران به فدراسیون ها ارسال و معرفی شرکت کنندگان در این کارگاه بر عهده فدراسیون مربوطه می باشد.

۲۰ اَمرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۰۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید