با حضور رئیس آکادمی ملی المپیک:

سومین دوره مقدماتی مربی بدنساز آغاز شد

سومین دوره مقدماتی مربی بدنساز آغاز شد
سومین دوره مقدماتی مربی بدنساز آکادمی ملی المپیک صبح امروز و با برگزاری مراسم افتتاحیه ای آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک، دوره های مقدماتی مربی بدنساز آکادمی با هدف همسان‌سازی دانش شرکت‌کنندگان در دوره‌های پیشرفته آکادمی ملی المپیک در سه دوره و برای مدت چهار روز برنامه‌ریزی شده است.
صبح امروز و پس از برگزاری مراسم افتتاحیه ای با حضور رضا قراخانلو رئیس آکادمی ملی المپیک، سومین دوره آموزشی و مقدماتی مربی بدنساز با حضور 50 نفر از علاقمندان به حضور در این دوره ها شروع به کار کرد.
دکتر قراخانلو خطاب به شرکت کنندگان دوره گفت: اگر تاریخچه دوره های آموزشی مربیگری بدنساز را در ایران مرور کنید، متوجه این موضوع خواهید شد که در 15  سال گذشته چه تغییراتی در کیفیت و نحوه برگزاری این دوره ها شکل گرفته است.
وی با اشاره به این موضوع که در آن ایام تنها چند بدنساز مطرح همچون ولی الله صالح نیا و پیشکسوتان و مربیانی از رشته دوومیدانی در این مبحث حضور داشتند گفت: اکنون مربیان بدنساز با دانش و بی شماری در رشته های ورزشی مختلف به صورت تخصصی این کار را دنبال می کنند که عرصه رقابتی سختی را بوجود آورده اند.
دکتر قراخانلو همچنین با اشاره به اهمیت دانش بالا و تجربه در مربیان بدنساز گفت: شما عزیزان هم در بخش کار با قهرمانان و هم در بخش کار با مردم در باشگاه های بدنسازی، همچون پزشکان با سلامتی جسم و روح و روان مردم سروکار دارید که این موضوع حساسیت کار شما دو چندان می کند.
رئیس آکادمی ملی المپیک در پایان ابراز داشت: مدارک و گواهی نامه های دوره های آموزشی آکادمی که کاملاً با استانداردهای بین المللی مطابقت دارد، از درجه اعتبار بالایی برخوردار است و می تواند حتی در آینده برای بازار کار در کشورهای دیگر هم مورد استفاده شما قرار بگیرد.
در ادامه محمدرضا اویسی مدیر مرکز آموزش آکادمی و مرتضی بهرامی نژاد مدیر مرکز سنجش و توسعه قابلیت های جسمانی آکادمی توضیحاتی را در خصوص نحوه ثبت نام و برگزاری این دوره به شرکت کنندگان ارائه دادند.  مهمترین مباحثی که در این دوره چهار روزه به شرکت کنندگان دوره ارائه خواهد شد عبارتند از:
تجزیه و تحلیل نیازهای ورزشکاران، شناخت و توسعه قابلیت های زیست حرکتی،CPR  و کمک های اولیه، ارزیابی قابلیت های جسمانی، تمرینات پایه ABC، تمرینات پایه قدرتی، معاینات اولیه و بررسی سلامت، حرکات اصلاحی، سازگاری‌های ورزشی، کینزیولوژی کاربردی، فیزیولوژی ورزشی کاربردی، تمرین با وزن بدن، تغذیه ورزشی و روانشناسی ورزش.
شایان ذکر است سومین دوره مقدماتی مربی بدنساز آکادمی که از 40 امتیاز حضور در آزمون ورودی دوره عالی مربیگری بدنساز برخوردار است، تا 17 مهرماه ادامه خواهد داشت.
گفتنی است دوره عالی مربیگری بدنساز آکادمی ملی المپیک طی روزهای 9 لغایت 19 آذرماه سال جاری برای آقایان و دوره مربیگری بدنساز ویژه بانوان نیز 26 بهمن لغایت 6 اسفند 1398 برگزار خواهد شد.

۱۴ مهر ۱۳۹۸ ۱۳:۰۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید