دوره مدیریت ورزشی (المپیک سولیداریتی) ویژه مدیران ورزش وزارت علوم آغاز شد

دوره مدیریت ورزشی (المپیک سولیداریتی) ویژه مدیران ورزش وزارت علوم آغاز شد
صبح امروز و با حضور مدیران ورزش اداره کل تربیت بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری از سراسر کشور در آکادمی ملی المپیک، دوره مدیریت ورزشی (المپیک سولیداریتی) آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی آکادمی ملی المپیک، پیش از آغاز این دوره که توسط کمیته ملی المپیک در حال برگزاری است، ناهید کریمی مدیر واحد آموزش و همبستگی المپیک کمیته ملی المپیک خطاب به شرکت‌کنندگان دوره توضیحاتی را در خصوص نحوه و اهداف برگزاری این دوره و همچنین اساتیدی که تدریس این دوره چهار روزه را بر عهده دارند ارائه کرد.
کریمی ضمن اشاره به اینکه المپیک سولیداریتی صرفاً پرداختن به بحث آموزش نیست بلکه با تعریف برنامه های مختلف به حمایت از ورزشکاران و همچنین مدیران، مربیان و محیط زیست می پردازد گفت: ما در این دوره تصمیم نداریم فنون مدیریت در ورزش را به شما آموزش دهیم بلکه هدف اصلی کمیته بین‌المللی المپیک و المپیک سولیداریتی، هم افزایی، هم اندیشی و ... و همچنین آشنا کردن شما با مدیریت در جنبش المپیک و مفاهیم آن است.

مدیر واحد آموزش و همبستگی المپیک کمیته ملی المپیک با بیان اینکه نسخه جدید کتاب المپیک سولیداریتی یک ماه است که به دست واحد المپیک سولیداریتی رسیده گفت: بیشتر مباحث و اطلاعاتی که توسط اساتید دوره به شرکت‌کنندگان ارائه خواهد شد از عناوین این کتاب خواهد بود. اساتید دوره افرادی هستند که مورد تأیید کمیته بین‌المللی المپیک هستند و چندین سال است که کار تدریس دوره‌های المپیک سولیداریتی را بر عهده دارند.
کریمی گفت: آزمون‌هایی که شرکت‌کنندگان در طول دوره در آن حضور خواهند یافت، ارزیابی پایان کار نیست بلکه آزمونی است که شرکت‌کنندگان دوره را با مباحث مختلف درگیر می‌کند تا بتوانند از مباحثی که در طول دوره آموخته‌اند به صورت عملی استفاده کنند و تجربیات خود را در اختیار دیگران قرار دهند.
ناهید کریمی در پایان خطاب به شرکت‌کنندگان دوره گفت: دوره‌ای که شما در آن حضور دارید به عنوان پیش‌نیاز دوره‌های مدیریت پیشرفته المپیک سولیداریتی است. واحد همبستگی کمیته ملی المپیک چند سالی است که اقدام به برگزاری دوره‌های پیشرفته مدیریت ورزشی کرده است و طبق برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته، اسفندماه سال جاری ششمین دوره آن در مدت زمانی هشت ماهه برگزار خواهد شد.
از مهمترین مباحثی که توسط اساتید دوره به شرکت‌کنندگان ارائه خواهد شد می‌توان به این موارد اشاره کرد:
معرفی فلسفه المپیک، اصول، ساختار و رهبری جنبش المپیک، مدیریت فعالیت‌های ورزشی، مدیریت سازمان، حمایت از ورزشکاران و تجاری شدن، ارزش‌های المپیک و ورزش، مدیریت بودجه و منابع، مبارزه با دوپینگ، مباحث پزشکی ورزشی و مدیریت رویدادهای بزرگ ورزشی.
گفتنی است دکتر جواد آزمون، دکتر مهرزاد حمیدی، دکتر محمد خبیری، دکتر سید‌نصرالله سجادی و خانم دکتر فرزانه ترکان کار تدریس دوره را بر عهده دارند.
شایان ذکر است در پایان این دوره که تا روز چهارشنبه پنجم دیماه ادامه خواهد داشت، گواهی‌نامه شرکت در دوره که به امضاء توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک (IOC) رسیده است به شرکت کنندگان دوره اهدا می‌شود.

۲ دی ۱۳۹۷ ۱۰:۲۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید