دکتر قراخانلو در مراسم افتتاحیه دوره مربی بدنساز (ویژه بانوان) عنوان کرد: استانداردهایی که برای برگزاری این دوره رعایت شده جزو استانداردهای جهانی است

دکتر قراخانلو در مراسم افتتاحیه دوره مربی بدنساز (ویژه بانوان) عنوان کرد:
استانداردهایی که برای برگزاری این دوره رعایت شده جزو استانداردهای جهانی است
صبح امروز و با برگزاری مراسم افتتاحیه‌ای با حضور دکتر رضا قراخانلو رئیس آکادمی ملی المپیک، بیست و پنجمین دوره مربی بدنساز ویژه بانوان آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی آکادمی ملی المپیک، دکتر قراخانلو در ابتدای این مراسم ضمن اشاره به این موضوع که استانداردهایی که در آکادمی ملی المپیک برای برگزاری این دوره رعایت شده جزو استانداردهای جهانی است گفت: ما در آکادمی ملی المپیک و برای برگزاری این دوره از لحاظ مدرسین مجرب، تجهیزات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری و همچنین سابقه و تجربه که در برگزاری این دوره داریم چیزی کمتر از کشورهای پیشرفته که اقدام به برگزاری دوره‌های آموزشی از این دست می‌کنند نداریم.
دکتر قراخانلو خطاب به شرکت‌کنندگان دوره گفت: امکانات، تجهیزات و دانشی که اساتید این دوره در اختیار شما خواهند گذاشت، 50 درصد از کاری است که برای تبدیل شدن شما به عنوان یک بدنساز انجام می‌شود. از آن مهم‌تر میزان تلاشی است که شما در طول برگزاری این دوره 10 روزه انجام می‌دهید و دانشی را که از قبل در اختیار داشته‌اید را به تعالی می‌رسانید.
رئیس آکادمی ملی المپیک در ادامه سخنان خود و با اشاره به هماهنگی که بین وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و آکادمی ملی المپیک در رابطه با برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه بانوان وجود دارد گفت: با توجه به خصوصیات ورزش بانوان در ایران و همچنین تلاش‌هایی که در این زمینه طی سال‌های گذشته انجام شده، ما را در این آکادمی بر این داشت تا با برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته تا پایان سال 1398، علاوه بر برگزاری دو دوره مربی بدنساز، دوره‌های آموزشی در زمینه‌های مختلف مانند تغذیه و روان‌شناسی ورزشی برگزار کنیم تا در آینده‌ای نزدیک مربیان بدنساز و روانشناسان برجسته و خوش‌آوازه و شناخته شده‌ای را داشته باشیم.
دکتر قراخانلو در پایان و با ابراز امیدواری از اینکه شرکت‌کنندگان پس از پایان این دوره به یک نیروی خوب در ورزش قهرمانی تبدیل شوند گفت: مربیان برجسته در پایان این دوره های آموزشی شناسایی خواهند شد تا علاوه بر اعزام آنها به دوره‌های آموزشی بین‌المللی که تحت نظر IOC برگزار می‌شود، از این عزیزان در صورت صلاحدید، در تیم‌های ملی (در تمامی رده‌های سنی) استفاده کنیم.
در ادامه مراسم افتتاحیه بیست‌و‌پنجمین دوره مربی بدنساز، محمدرضا اویسی مدیر مرکز آموزش آکادمی ملی المپیک ضمن ارائه گزارشی مختصر از نحوه ثبت‌نام و برگزاری آزمون ورودی دوره گفت: آزمون ورودی بیست‌و پنجمین دوره مربی بدنساز ویژه بانوان در تاریخ 30 آبان‌ماه سال جاری و با حضور بیش از 85 نفر از مربیان و ورزشکاران علاقمند به حضور در این دوره، در دو بخش تئوری و عملی برگزار شد که در نهایت 45 نفر جواز حضور در دوره را به دست آوردند که طی روزهای 19 لغایت 29 آذرماه در دوره مذکور شرکت می‌کنند.
شایان ذکر است پس از پایان این دوره آموزشی و انجام آزمون‌های پایان دوره، شرکت‌کنندگان در صورت کسب حدنصاب نمره قبولی، موفق به اخذ گواهی‌نامه دوره که به دو زبان فارسی و انگلیسی است، خواهند شد.  
۱۹ آذر ۱۳۹۷ ۱۴:۳۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید