دبیر کل کمیته ملی المپیک : کشتی ایران در المپیک 2012 باید حرف اول را بزند

دبیر کل کمیته ملی المپیک :  کشتی ایران در المپیک 2012 باید حرف اول را بزند
35 مربی کشتی آزاد و فرنگی در دوره سولیداریتی همبستگی المپیک کمیته ملی المپیک شرکت کردند.
به گزارش روابط عمومی آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک، مراسم افتتاحیه این کلاس سولیداریتی صبح امروز 16 مهرماه با حضور بهرام افشارزاده دبیر کمیته ملی المپیک، دکتر تیبریو هوراس مدرس دوره و مربیان آزاد و فرنگی کار در آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک برگزار شد .
در این مراسم دبیر کل کمیته ملی المپیک ضمن بیان این مطلب که آموزش به عنوان اساسی ترین و ارزشمندترین مباحث می باشد در خصوص برگزاری این کلاس گفت: ما اخیرا به علت عدم آشنایی به علم روز دچار فراز و نشیب های زیادی شده ایم و این خود باعث به وجود آمدن مشکلات عدیده ای در ورزش کشور شده است.
وی ادامه داد : از این رو ما در کشتی نیاز به یک تداوم ویژه در بحث آموزش داریم.
بهرام افشارزاده همچنین در خصوص بحث استعدادیابی در کشتی نیز گفت: استعدادیابی کشتی  در خود هر استان باید انجام شود و این امر نباید فقط در تهران متمرکز باشد. به گونه ای که ما در هروزن چند کشتی گیر را پرورش دهیم تا کشتی ایران به صورت انحصاری پیش نرود و در هر وزن چند پشتوانه داشته باشد.
وی در ادامه افزود: ما باید دانش آموزی و دانشجویی در کشتی را به درستی مدنظر قرار دهیم و در این رابطه به کتب و مطالب روز دنیا دسترسی داشته باشیم.
 در پایان بهرام افشارزاده در خصوص حضور کشتی گیران در المپیک 2012 لندن نیز گفت: کشتی ایران در 2012 لندن باید حرف اول را بزند و امیدواریم که این تیم به صورت کامل در این رقابت ها حاضر شوند و موفقیت زیادی را کسب نمایند.
شایان ذکر است که تیبریو هوراس داور بین المللی کشتی و دکترای تربیت بدنی از کشور رومانی مدرس این دوره ده روزه می باشد.
گفتنی است این دوره از تاریخ 16 لغایت 27 مهرماه در آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک برگزار می شود.
۱۶ مهر ۱۳۹۰ ۱۱:۲۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید