کارگاه غیر حضوری ملاحظات تمرینی برای بیماران خاص برگزار شد

کارگاه غیر حضوری ملاحظات تمرینی برای بیماران خاص برگزار شد
کارگاه غیرحضوری و یک روزه ملاحظات تمرینی برای بیماران خاص توسط مرکز سنجش و توسعه قابلیت‌های جسمانی آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آکادمی ملی المپیک، با توجه به نقش پر رنگ ورزش و فعالیت جسمانی در پیشگیری و درمان بیماری‌ها، لزوم آشنایی بیشتر مربیان ورزشی با شرایط فیزیولوژیکی بیماران خاص و ملاحظاتی که در برنامه‌­های تمرینی آنها لازم­الاجرا می­‌باشد، احساس می­‌شود.

در همین راستا بخش فیزیولوژی ورزش مرکز سنجش و توسعه قابلیت های جسمانی آکادمی ملی المپیک اقدام به برگزاری کارگاه ملاحظات تمرینی برای بیماران خاص نمود تا ضمن ارتقاء دانش مربیان در زمینه شرایط ویژه بیماران مختلف، در خصوص طراحی برنامه های تمرینی ویژه این گروه­ خاص کمک کرده باشد.

کارگاه ملاحظات تمرینی برای بیماران خاص در قالب 4 بخش برگزار شد که در بخش اول دکتر امیرحسین براتی، به بررسی شرایط بالینی بیماران قلبی و علائم شایع این افراد پرداخت. وی همچنین نکاتی که برای طراحی تمرین ویژه این افراد باید رعایت شود را همراه با برنامه های تمرینی پیشنهادی به مخاطبین ارائه نمود. در بخش دوم آقای دانیال تیماجی، در ابتدا توضیحاتی در ارتباط با عملکرد و اجزای سیستم تنفسی داده و سپس شرایط فیزیولوژیک بیماری‌های ریوی (آسم و COPD) را بررسی نمود.

دانیال تیماجی، در خصوص ملاحظات تمرینی و برنامه‌های پیشنهادی برای این بیماران نیز توضیحاتی را به شرکت‌کنندگان کارگاه ارائه داد.

دکتر سیدشمس‌­الدین تقوی مدیر مرکز پزشکی ورزشی آکادمی ملی المپیک تدریس بخش سوم را بر عهده داشت که به مباحثی نظیر انواع بیماری‌های متابولیک، شرایط بیماران درگیر با این بیماری‌ها و تاثیر ورزش بر پیشگیری و درمان این بیماری‌ها پرداخت.

در بخش پایانی، دکتر محمدعلی آذربایجانی ملاحظات ویژه در طراحی تمرین برای بیماران سرطانی (سرطان پروستات، پستان و کولون) را مورد بحث و بررسی قرار داد.

شایان ذکر است شرکت‌کنندگان این کارگاه، 10 امتیاز حضور در آزمون ورودی دوره مربیگری بدنسازی آکادمی ملی المپیک را کسب کردند.

 

۲۶ شهریور ۱۳۹۹ ۱۵:۰۹
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید