تخصصی شدن مربیگری بدنساز امری ضروری است

تخصصی شدن مربیگری بدنساز امری ضروری است
صبح امروز و با برگزاری مراسم افتتاحیه‌ای با حضور دکتر قراخانلو رئیس آکادمی ملی المپیک، کلینیک بدنسازی در ورزش‌های توپی با حضور مربیان بدنساز تیم‌های ملی و توسط گروه فیزیولوژی ورزش کاربردی آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آکادمی ملی المپیک، دکتر قراخانلو در جریان مراسم افتتاحیه این کلینیک که با هدف آشنایی عملی شرکت‌کنندگان با تمرینات بدنسازی ورزش‌های توپی برگزار شد ضمن تقدیر از عوامل برگزاری، در خصوص انتخاب عنوان کلینیک برای این کارگاه گفت: در بخش‌های تئوری معمولاً به مباحثی نظیر آنالیز و تجزیه تحلیل داده‌ها پرداخته می‌شود.
وی افزود: اما در بخش عملی و زمانی که به مباحثی نظیر پزشکی و فیزیولوژی در ورزش پرداخته می‌شود، از مفهوم کلینیک استفاده می‌کنیم. در این بخش مدرس سعی می‌کند تا موضوعاتی را که به صورت آزمایشی آموخته است در اختیار مربیان و ورزشکاران قرار دهد تا این عزیزان در میدان عمل از این مباحث بهتر استفاده کنند.
رئیس آکادمی ملی المپیک ضمن اشاره به این موضوع که تکنولوژی در ورزش روز به روز در حال پیشرفت است، تخصصی شدن مربیگری بدنساز را ضروری عنوان کرد و خطاب به شرکت‌کنندگان گفت: آکادمی ملی المپیک به این کارزار پیوسته و سعی می‌کنیم تا در این مجموعه ضمن به روز نگه داشتن دانش خود، کارگاه‌ها و دوره‌هایی را که خصوصاً برای مربیان و ملی‌پوشان رشته‌های مختلف ورزشی برگزار می‌کنیم با علم روز دنیا همراه باشد.
دکتر قراخانلو در ادامه به بیان خصوصیات و تفاوت‌های بدنسازی در رشته‌های مختلف ورزشی و مهمترین فاکتورهای مهم مربوط به هر کدام از این رشته‌ها پرداخت و گفت: برای ما که سال‌هاست به دنبال تخصصی کردن مربیگری بدنساز هستیم، باید بگویم کلینیکی که امروز توسط بخش فیزیولوژی ورزش کاربردی آکادمی برگزار می‌شود یک قدم به جلو و به سمت تخصصی کردن این مبحث می‌باشد.  
سرفصل مباحثی که توسط اساتید کلینیک بدنسازی در رشته‌های ورزشی توپی برای مخاطبین آن ارائه شد عبارت بودند از: تمرین پلایومتریک برای ورزش‌های توپی (دکتر مرتضی بهرامی‌نژاد)، تمرین چابکی برای ورزش‌های توپی (دکتر حمید رجبی)، تمرین فانکشنال برای ورزش‌های توپی (دکتر حمید آقاعلی‌نژاد) و تمرین اینتروال شدید (HIT) برای ورزش‌های توپی (با تدریس دکتر محمد فشی).

کلینیک 2

لازم به ذکر است پس از اعلام فراخوانی که توسط آکادمی ملی المپیک به فدراسیون‌های ورزشی توپی ارسال شد، تعداد 30 نفر از مربیان تیم‌های ملی، مربیان تیم‌های باشگاهی و ورزشکاران رشته‌های توپی در این کارگاه یک روزه حضور پیدا کردند که به صورت کاملاً عملی و با رعایت نکات بهداشتی و پروتکل‌های پیشگیری از ویروس کرونا برگزار شد.

۱۸ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۱۹
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید