تأثیر روان‌شناسی در موفقیت تیم های اعزامی به المپیک توکیو

تأثیر روان‌شناسی در موفقیت تیم های اعزامی به المپیک توکیو
گردهمایی روان‌شناسان مرکز روان‌شناسی ورزشی آکادمی ملی المپیک با محوریت تأثیر مبحث مهم روان‌شناسی در موفقیت ورزشکاران و تیم های ملی اعزامی به المپیک توکیو صبح امروز و به صورت غیرحضوری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی آکادمی ملی المپیک، دکتر سیدمحمد کاظم واعظ‌موسوی مدیر مرکز روان‌شناسی ورزشی آکادمی ملی المپیک در خصوص این گردهمایی گفت: در جلسه صبح امروز که با حضور روان‌شناسان تربیت شده در این آکادمی که برخی از آنها نیز به آماده‌سازی تیم‌های المپیکی ایران کمک‌های شایانی کردند برگزار شد، انعکاس آمادگی روانی در موفقیت تیم‌های المپیکی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
وی افزود: موضوعات مطرح شده و تحلیل‌های صورت گرفته در رابطه با شرایط روان‌شناختی ورزشکاران در المپیک توکیو که در این جلسه به آنها پرداخته شد، منحصر به وضعیت تیم‌ها و ورزشکاران ایرانی نبود، بلکه مواردی شاخص از ورزشکاران و تیم‌های کشورهای دیگر هم مورد نقد حاضرین قرار گرفت.
دکتر واعظ‌موسوی در ادامه ابراز داشت: به عنوان مثال به این موضوع که کشورهایی مانند آمریکا و هندوستان که به ترتیب 15 و 4 روان‌شناس را به همراه کاروان ورزشی خود به المپیک توکیو اعزام کرده بودند و اینکه این تیم‌ها به اثربخشی و سودمندی روان‌شناس در عملکرد ورزشکاران خود پی برده‌اند نیز پرداخته شد.
مدیر مرکز روان‌شناسی ورزشی آکادمی ملی المپیک ضمن اشاره به این موضوع که روان‌شناسان ما برای آماده‌سازی هر چه بهتر تیم‌های اعزامی ایران به المپیک، در اردوهای تمرینی آنها حضور داشتند و کمک زیادی کردند گفت: متأسفانه این روان‌شناسان به کشور ژاپن محل برگزاری رویداد مهم و بین‌المللی المپیک اعزام نشدند تا بتوانند در آخرین لحظه به ورزشکاران خود کمک کنند.
وی در ادامه با بیان اینکه پس از پایان المپیک ریو همه متوجه شدند که نبود روان‌شناس در این مسابقات چه ضرری به تیم‌های ما وارد کرد و چهار سال بعد هم در توکیو این موضوع تکرار شده و همه متوجه این کاستی شدند گفت: امروز، این موضوع مهم به چشم مسئولین ورزش، مربیان و خود ورزشکاران نیز آمده است.
دکتر واعظ موسوی در پایان گفت: همکاران روان‌شناس ما در این جلسه برای اثرگذاری بیشتر موضوع، پیشنهاداتی را ارائه دادند که این پیشنهادات به مسئولین منعکس خواهد شد و متن سخنرانی‌های امروز هم به زودی چاپ می‌شود.
گفتنی است علاوه بر دکتر واعظ موسوی، میلاد اسماعیلی، محسن پروازی، علی حجتی، الهام حقیقی، محمد خزایی، ایمان صحراییان، احمد قاضی‌عسگر، مژگان کرد، نرگس مالمیر، مجدالدین مستعان و صابر مهری سخنرانان این گردهمایی را تشکیل دادند.
۳ شهریور ۱۴۰۰ ۱۴:۴۶
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید