مراسم تکریم و معارفه رئیس پیشین و سرپرست جدید آکادمی ملی المپیک برگزار شد

مراسم تکریم و معارفه رئیس پیشین و سرپرست جدید آکادمی ملی المپیک برگزار شد
مراسم تکریم و تجلیل رئیس پیشین آکادمی ملی المپیک و معارفه سرپرست این آکادمی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک، با حضور دکتر سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، دکتر کیکاووس سعیدی سرپرست دبیرکلی کمیته ملی المپیک، طاهره طاهریان نایب رئیس کمیته ملی المپیک، نصرالله سجادی مشاور عالی رئیس کمیته ملی المپیک، فرخی رییس حراست کمیته ملی المپیک و مدیران مراکز آکادمی ملی المپیک، مراسم تکریم رئیس پیشین آکادمی ملی المپیک و معارفه سرپرست این آکادمی برگزار شد.
دکتر صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک در ابتدای این مراسم ضمن اشاره به این موضوع که مراسم امروز تودیع نیست بلکه جلسه ای برای تکریم و تقدیر از زحمات دکتر قراخانلو است گفت: دکتر قراخانلو از سه ویژگی مهم شخصیتی برخوردار است. اولین ویژگی، شخصیت فردی ممتاز ایشان صداقت و سلامت و عزت نفس وی می باشد. تجربه طولانی مدیریتی و انباشت تجارب سنگین ایشان دومین ویژگی است که می تواند منشأ انتقال تجربیات مهمی برای مدیران آینده ورزش ایران باشد.
وی همچنین از دانش دکتر قراخانلو به عنوان سومین ویژگی شخصیتی او نام برد و افزود: ایشان شخصیتی دانشمند با نگاهی علمی و بسیار صاحب نظر، با رویکرد برنامه ریز و نگاه به آینده است.
رئیس کمیته ملی المپیک از دکتر قراخانلو به عنوان مدیری زبده در تدوین برنامه های استراتژیک نام برد و گفت: امروز، نسل جدیدی از مدیران ورزشی در کمیته ملی المپیک و آکادمی ملی المپیک در حال تربیت و شکوفایی می‌باشند که آینده از آن، آنها خواهد بود. ما باید به اصل جانشین پروری پایبند باشیم و به مدیران امروز بیاموزیم که در کارهای خود تحلیل درستی از آینده داشته باشند.
دکتر صالحی امیری ضمن بیان اینکه سیاست ما در کمیته ملی المپیک تلاش برای حفظ شرایط دکتر قراخانلو در آکادمی بود گفت: ما با دکتر قراخانلو مشکلی نداشتیم و مصمم بودیم تا ایشان را حفظ کنیم اما پس از فشارهای بیش از حد نهادهای نظارتی و پس از مشورتی که با همکاران و مدیران کمیته ملی المپیک داشتیم به این نتیجه رسیدیم که مبادا مقاومت ما باعث وارد شدن خسارتی به ایشان شود. پس به این دلیل و پس از جمع بندی های لازم تصمیم گرفتیم دکتر سید شمس الدین تقوی را که از مدیران موفق کمیته ملی المپیک می باشند برای سرپرستی آکادمی ملی المپیک انتخاب کنیم.
دکتر صالحی امیری خطاب به حاضرین در جلسه گفت: برنامه های دکتر قراخانلو نظیر دوره های آموزشی، طرح امیدها و ستاره ها، برنامه های مرکز پزشکی و روانشناسی ورزشی و تمرینات آبی باید ادامه یافته و مسیر حرکت آکادمی نباید متوقف و حتی کند شود. باید حضور دکتر قراخانلو در آکادمی پررنگ باشد.
دکتر صالحی در پایان ضمن بیان این جمله که ما به دنبال تغییر نیستیم بلکه می خواهیم تحول ایجاد کنیم گفت: اکنون دوره مدیریت فردی گذشته و نباید با جابجایی مدیران، سیاست کلی ما تغییر کند. من شخصاً از آکادمی ملی المپیک راضی هستم و تمامی مراکز این آکادمی کار خود را به خوبی انجام می دهند. 
در ادامه جلسه آقای دکتر قراخانلو ریاست پیشین آکادمی ملی المپیک ضمن تشکر از حمایت های ریاست کمیته ملی المپیک و هیات اجرایی گزارشی کوتاهی از روند فعالیتهای آکادمی در طی حضور 21 ماه حضور وی در آکادمی ارائه نمود.
همچنین دکترسید شمس الدین تقوی سرپرست آکادمی ملی المپیک نیز در سخنان کوتاهی ضمن قدردانی از حسن نظر ریاست کمیته ملی المپیک ، دکتر قراخانلو را مدیری دارای ویژگیهای مثبت مدیریتی دانست و ابراز امیدواری کرد تا با همکاری سایر مدیران آکادمی بتوان در پیشبرد اهداف آکادمی گام برداشت. 
شایان ذکر است در پایان این مراسم حکم سرپرستی آکادمی ملی المپیک توسط دکتر صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک به دکتر سید شمس الدین تقوی اعطاء شد و با اهداء لوح یادبودی از خدمات و تلاش دکتر قراخانلو در طی مدت حضور ایشان در سمت ریاست آکادمی ملی المپیک تجلیل شد.

۲۳ آذر ۱۳۹۸ ۱۵:۰۰
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید