با حضور رئیس و دبیرکل کمیته ملی المپیک برگزار شد : نشست هماهنگی سرپرستان اعزامی به المپیک ریو

با حضور رئیس و دبیرکل کمیته ملی المپیک برگزار شد :
نشست هماهنگی سرپرستان اعزامی به المپیک ریو
صبح امروز و با حضور رئیس و دبیرکل کمیته ملی المپیک، نشست هماهنگی سرپرستان رشته های ورزشی اعزامی به ریو در آکادمی ملی المپیک برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک، در ابتدای این نشست کیومرث هاشمی رئیس کمیته ملی المپیک ضمن خوش آمد گویی به روسای فدراسیون ها و سرپرستان 14 رشته ورزشی اعزامی به سی و یکمین دوره بازیهای المپیک که پس از حدود دو سال کار فشرده موفق به کسب سهمیه المپیک شده اند ابراز امیدواری کرد تا با توجه به سطح توقعی که از هر رشته می رود در رویداد مهم المپیک موفق شوند.
مهندس هاشمی در ادامه و ضمن اشاره به این نکته که تا به امروز تمامی اقدامات لازم و مورد نیاز برای 14 رشته ورزشی و هماهنگی های لازم برای نیاز ورزشکاران در دهکده بازیها انجام گرفته است گفت: همه روزه در دهکده بازیها جلساتی را با حضور سرپرستان رشته های ورزشی اعزامی به ریو برگزار خواهیم کرد و امیدواریم تا روز اعزام به این بازیها شرایط و امکانات موجود را بهتر و بهتر کنیم.
رئیس کمیته ملی المپیک همچنین به تسهیلاتی که برای ورزشکاران مدال آور در المپیک در نظر گرفته شده است اشاره کرد که این تسهیلات نسبت به گذشته با رشدی سه و نیم برابری مواجه شده است و بر این اساس ورزشکارانی که موفق به کسب مدال طلا خواهند شد 300 سکه طلا از سوی وزارت ورزش و 10 هزار دلار توسط کمیته ملی المپیک، نقره ای ها 200 سکه طلا و 5000 دلار و همچنین ورزشکارانی که مدال برنز را بر گردن بیاویزند تعداد 120 سکه طلا و 3000 دلار به عنوان پاداش دریافت خواهند کرد که در کنار  این تسهیلات ورزشکاران مدال آور هدایا و پاداش هایی را نیز از سوی سازمانها و اگانهای خصوصی دریافت خواهند کرد.
در ادامه این نشست شاهرخ شهنازی دبیرکل کمیته ملی المپیک در سخنانی کوتاه و ضمن تشکر از مدیران، اعضای کادر فنی و ورزشکارانی که با توجه به تمامی کمبود ها و شرایط سخت اقتصادی تا کنون 63 سهمیه را برای حضور در المپیک کسب نموده اند گفت: جا دارد از مدیران سازمان برنامه و بودجه و همچنین وزارت ورزش و جوانان تشکر و قدردانی کرد که بودجه را تمام و کمال در اختیار ما قرار داده اند  تا مشغولیات ذهنی ورزشکاران از این لحاظ مرتفع و بیش از پیش آماده افتخار آفرینی برای کشور عزیزمان ایران شود.
اصغر رحیمی سرپرست کاروان اعزامی ایران به المپیک ریو دیگر سخنران این نشست بود که ضمن ارائه گزارشی اجمالی از 239 فعالیت در غالب 10 هزار ساعت کار طراحی شده که قبل، حین و پس از اعزام به بازیها انجام می گیرد گفت: گروه ثبت نام 31 تیرماه به ریو اعزام خواهند شد تا اقدامات لازم را جهت تحویل خودرو، هتل و آپارتمانهای اسکان ورزشکاران در دهکده بازیها انجام دهند و پس از آن نیز هفتم مرداد ماه اولین گروه ورزشکاران به ریو اعزام خواهند شد.
رحیمی در ادامه و به طور مختصر به تشریح وظایف سرپرستان تیم های اعزامی به ریو پرداخت و در پایان نیز کمیته هایی که در غالب یک تیم در کمیته ملی المپیک از نقطه شروع تا بازگشت کاروان المپیک ایران از ریو وظیفه هماهنگی های لازم و خدمت رسانی به ورزشکاران را دارند را معرفی کرد.
در ادامه این نشست آقایان فروتن، سلامی، مسجدی، دکتر افتخاری، دکتر دهخدا، دکتر نوروزی و عبداللهی مسئولین کمیته های مختلف و همچنین خانم اسلامیان معاون سرپرست کاروان اعزامی به ریو به تشریح فعالیت های انجام گرفته در غالب کمیته های خود و همچنین فعالیتهایی که در ادامه انجام خواهد پذیرفت پرداختند.
لازم به ذکر است در پایان این نشست جلسه پرسش و پاسخی با حضور روسای کمیته های مختلف تشریفات، فرهنگی، مالی، تدارکات، اسکان داخل و خارج از دهکده، امور فنی، کمیته پزشکی و کمیته رسانه و روابط عمومی با سرپرستان تیم های اعزامی به المپیک برگزار شد.    
۲۱ تیر ۱۳۹۵ ۱۴:۱۰
تعداد بازدید : ۱,۲۶۲
کد خبر : ۲,۵۲۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید