رضا علیپور نماینده سنگنوردی ایران در بازی های المپیک: تنها رقیب من در پاریس کسی است که هر روز صبح و جلوی آینه او را می بینم

رضا علیپور نماینده سنگنوردی ایران در بازی های المپیک: تنها رقیب من در پاریس کسی است که هر روز صبح و جلوی آینه او را می بینم
صبح امروز دکتر سید مناف هاشمی دبیرکل کمیته ملی المپیک، در جریان انجام آزمون های پزشکی رضا علیپور ملی پوش سنگنوردی ایران که در آکادمی ملی المپیک برگزار شد، دقایقی را با علیپور و زارعی رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی به گفتگو نشست.
به گزارش روابط عمومی آکادمی ملی المپیک، رضا علیپور ملی‌پوش سنگ‌نوردی ایران با کسب امتیاز 61 از دو مسابقه‌ انتخابی که در کشورهای چین و مجارستان برگزار شد موفق به کسب سهمیه حضور در بازی‌های المپیک 2024 پاریس شد تا در کنار 13 ورزشکار دیگر این رشته ورزشی که موفق به این مهم شده اند برای کسب نشان طلای المپیک به رقابت بپردازد.
صبح امروز رضا علیپور قهرمان سنگنوردی ایران که در 19 سالگی قهرمانی جهان را به دست آورده و تا کنون موفق به کسب 30 مدال رنگارنگ جهانی و آسیایی شده، به همراه رضا زارعی رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی و به منظور حضور در آزمون های پایش سلامت و آمادگی جسمانی در آکادمی ملی المپیک حضور یافتند.
در جریان برگزاری این آزمون ها، دکتر سید مناف هاشمی دبیرکل کمیته ملی المپیک به همراه دکتر نصرالله سجادی ضمن حضور در این آکادمی، دقایقی را با این قهرمان قزوینی و رئیس فدراسیون کوهنوردی در خصوص شرایط و نحوه آماده سازی وی برای حضوری موفق در بازی های المپیک به گفتگو نشستند.
هاشمی ضمن ابراز امیدواری از اینکه شاهد درخشش علیپور در پاریس خواهیم بود خطاب به وی گفت: کسب مدال شما در المپیک (فارغ از هر رنگی) در این رشته سخت که گاهاَ با هزارم ثانیه نفرات اول تا سوم آن مشخص می شوند کار بسیار بزرگی خواهد بود که دور از ذهن نیست.
وی ضمن بیان اینکه وظیفه ما در کمیته ملی المپیک حمایت از قهرمانان خصوصاً در بحث اردوهای تمرینی و اعزام به رویدادهای بین المللی است گفت: طبق همانگی های انجام گرفته، چند روز پیش از آغاز بازی های المپیک، علیپور به کشور میزبان این بازی ها اعزام خواهد شد تا در شرایط مطلوب و امکانات خوب فرانسه تمرینات خود را پیگیری کند.
در ادامه و پس از توضیحات رضا زارعی در خصوص شرایط و میزان آمادگی علیپور که با تشکر و قدردانی وی از حمایت های کمیته ملی المپیک از این ورزشکار همراه بود، علیپور به سختی هایی که در نهایت منجر به کسب سهمیه المپیک برای وی شد اشاره کرد و در پاسخ به سوال دکتر هاشمی در خصوص رقبای خود در پاریس گفت: تنها رقیب من در المپیک کسی است که هر روز صبح جلوی آینه آن را می‌بینم.
لازم به ذکر است، دکتر فرهاد صدر رئیس آکادمی ملی المپیک، محسن بیرانوند جانشین و مشاور اجرایی رئیس آکادمی ملی المپیک، خانم دکتر سارا مهرانی مدیر واحد همبستگی المپیک کمیته ملی المپیک و دکتر سید شمس الدین تقوی مدیر مرکز روانشناسی ورزشی آکادمی از دیگر حاضرین در این بازدید بودند.
گفتنی است دبیرکل کمیته ملی المپیک، در ادامه از تمرینات آماده سازی تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر در آکادمی ملی المپیک نیز بازدید کرد و با علی پاکدامن، محمد رهبری، محمد فتوحی و فرزاد باهر ارسباران چهار ملی پوش اعزامی این تیم به المپیک پاریس در حضور علیرضا پورسلمان رئیس فدراسیون شمشیربازی و پیمان فخری سرمربی این تیم دیدار داشت.
شایان ذکر است دکتر سید مناف هاشمی علاوه بر دو بازدید مذکور، ظهر امروز و با حضور در فدراسیون ژیمناستیک از نزدیک نظاره گر تمرینات آماده سازی مهدی الفتی ژیمناست اعزامی به بازی های المپیک 2024 پاریس بود.

۱۹ تیر ۱۴۰۳ ۱۳:۲۵
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید