برگزاری مراسم اختتامیه دوره آموزشی رهبری و مدیریت در ورزش زنان (جانشین پروری)

برگزاری مراسم اختتامیه دوره آموزشی رهبری و مدیریت در ورزش زنان (جانشین پروری)
با حضور مریم کاظمی پور معاونت توسعه ورزش زنان وزارت ورزش و جوانان، خانم دکتر فرهادی زاد نایب رئیس کمیته ملی المپیک و رئیس کمیسیون زن و ورزش، خانم طاهره طاهریان، جمعی از روسای فدراسیون های ورزشی و مدیران ارشد کمیته و آکادمی ملی المپیک و همچنین اعضای کمیسیون زن و ورزش کمیته ملی المپیک، مراسم اختتامیه دوره آموزشی رهبری و مدیریت در ورزش زنان (جانشین پروری) در سالن استاد فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی آکادمی ملی المپیک، خانم دکتر مهین فرهادی زاد رئیس کمیسیون زن و ورزش کمیته ملی المپیک در ابتدا و ضمن خیرمقدم به حاضرین به ارائه توضیحاتی مبسوط در خصوص نحوه برگزاری دوره آموزشی رهبری و مدیریت در ورزش زنان (جانشین پروری) پرداخت که از ابتدای دی ماه سال گذشته آغاز و تا فروردین ماه 1402 طی هفت نشست پیگیری شد.
نایب رئیس کمیته ملی المپیک در ادامه ضمن معرفی اعضای کمیسیون زن و ورزش، توضیحاتی را در خصوص اهداف تشکیل این کمیسیون ارائه کرد. وی گفت: کمیسیون زن و ورزش کمیته ملی المپیک با هدف حمایت، توسعه و ارتقاء ورزش زنان در حوزه های مختلف نظیر ورزشکاران، مربیان و مدیران ورزشی زن و همچنین تلاش در بحث برقراری عدالت جنسیتی تشکیل شده است.
وی ضمن اشاره به حضور هلیا اصغری قهرمان رشته ورزشی تنیس روی میز (در این مراسم) که چندی پیش در نشست سفیران جوان المپیک آکادمی بین المللی المپیک (IOA) حضور یافته و موفقیت های بزرگی را در این نشست به دست آورده بود، خطاب به حاضرین ابراز داشت: ما برای آشنایی بیشتر دانش آموزان، کودکان، نوجوانان و .... در استان های مختلف کشور با مبحث جنبش المپیک و ارزش های المپیک نیاز داریم تا از وجود سفیران ورزش فدراسیون ها نظیر خانم اصغری که دارای تجربیات خوبی در این زمینه هستند استفاده کنیم.
در ادامه این مراسم، خانم دکتر مریم کاظمی پور معاونت توسعه ورزش زنان وزارت ورزش و جوانان ضمن اشاره به تلاش هایی که در عرصه ورزش زنان صورت گرفته است، با ذکر مثال هایی در خصوص موفقیت های بین المللی زنان ورزشکار توضیحاتی را به حاضرین ارائه کرد.
وی که به دلیل همزمانی این مراسم با جلسه شورای برون مرزی مجبور بود تا این جلسه را زودتر از موعد ترک کند، ضمن عذرخواهی از حاضرین ابراز امیدواری کرد تا کاروان ورزش ایران در بازی های آسیایی به خصوص در بخش زنان موفقیت های لازم را کسب کرده و با برافراشته شدن پرچم مقدس کشورمان در این رویداد مهم بین‌المللی، بیش از پیش شاهد شور و نشاط اجتماعی در بین آحاد مردم باشیم.
عبدالمهدی نصیرزاده رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام از دیگر میهمانان و سخنرانان این مراسم بود که در خصوص موفقیت ورزشکاران زن تحت پوشش این فدراسیون به ارائه توضیحاتی پرداخت. در ادامه نیز با اهدای هدیه ای توسط خانم دکتر فرهادی زاد و عبدالمهدی نصیرزاده از خانم شهلا قهرمانی رکورددار پاورلیفتینگ زنان آسیا تجلیل شد.
در ادامه خانم هلیا اصغری به ارائه گزارشی در خصوص حضور در شصت و سومین نشست سفیران جوان المپیک آکادمی بین المللی المپیک پرداخت که طی روزهای 10 تا 22 ژوئن و با حضور 136 نفر ورزشکار زن و مرد 20 تا 30 ساله از 70 کشور برگزار شد.
هلیا اصغری در خصوص موضوعات مهمی که طی این 13 روز و در نشست مذکور در آکادمی بین المللی المپیک به آن پرداخته شد گفت: آشنایی با جنبش المپیزم، ترویج ارزش های المپیک، تعامل و تبادل فرهنگی بین شرکت کنندگان این نشست از جمله مباحثی بود که می توان به آن اشاره کرد.
گفتنی است خانم طاهره طاهریان از دیگر سخنرانان این مراسم بود که در توضیحاتی مختصر به بیان دیدگاه های خود در خصوص ورزش زنان پرداخت.
شایان ذکر است در پایان مراسم اختتامیه دوره آموزشی رهبری و مدیریت در ورزش زنان (جانشین پروری)، احکام 40 شرکت کننده ای که با موفقیت این دوره را سپری کردند به این عزیزان اعطاء شد.

 

۲۴ اَمرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۰۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید