تقدیر از برگزیدگان ایرانی پنجمین جایزه جهانی ایپس و تجلیل از پیشکسوتان ورزشی نویس

تقدیر از برگزیدگان ایرانی پنجمین جایزه جهانی ایپس و تجلیل از پیشکسوتان ورزشی نویس
مراسم روز جهانی ورزشی نویسان با حضور سید مناف هاشمی دبیرکل کمیته ملی المپیک، مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال، محمد آخوندی عضو شورای اسلامی شهر تهران، فرزاد حیدری معاون صندوق اعتباری هنر، جمعی از اعضای انجمن و پیش کسوتان رسانه های ورزشی، و برگزیدگان پنجمین جایزه جهانی ایپس در سالن استاد فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی آکادمی ملی المپیک و به نقل از سایت ایسجا، در ابتدای این مراسم دکتر احمدی رییس انجمن ضمن تبریک فرا رسیدن دوم جولای روز جهانی ورزشی نویسان با اشاره به تاسیس انجمن جهانی در 99 سال پیش گفت: انجمن های ملی ورزشی نویسان در بیش از ۱۹۰ کشور جهان، سهم بزرگی در اطلاع رسانی، دانش افزایی، و ترویج فرهنگ ورزش در بین مردم و صیانت از اصول و ارزش های ورزش داشته و در دفاع از حقوق و استقلال حرفه ای روزنامه نگاری ورزشی و تضمین بهترین شرایط کاری برای آنان نقش مهمی ایفا می کنند. وی افزود: حضور درخشان خبرنگاران و عکاسان ورزشی ایران‌ در پنج دوره جایزه جهانی ورزشی نویسان و دریافت جوایز و کسب رتبه های برتر در جهان و آسیا حاکی از بنیه قوی همکاران ما و قوت آثار تولیدی در گروه‌های نوشتاری، عکس، ویدئو، و صدا در رقابتی دشوار با ورزشی نویسان سایر کشورهاست. دکتر احمدی در پایان سخنان خود ضمن تاکید بر ضرورت رعایت حقوق و فراهم بودن شرایط حرفه ای آزاد و مستقل برای ورزشی نویسان و اصحاب رسانه گفت: امیدواریم با تدبیر مسئولان امر، روز به روز شاهد ارتقاء کیفی وضعیت حضور و فعالیت همکارانمان در ورزشگاهها و در جریان مسابقات و رویدادهای ورزشی باشیم. ضمن آنکه انتظار داریم با هرگونه بی احترامی و حرمت شکنی نسبت به نمایندگان رسانه های ورزشی برخوردی قاطع و پیشگیرانه از سوی مدیران و دست اندرکاران ذیربط در فدراسیون ها و نهادهای ورزشی کشور صورت پذیرد.
دکتر مناف هاشمی دبیرکل کمیته ملی المپیک با ابراز خرسندی از حضور در این مراسم و ضمن تبریک روز جهانی ورزشی نویسان اظهار داشت: کمیته ملی المپیک با اذعان به اهمیت نقش رسانه ها و ورزشی نویسان در توسعه و ارتقاء ورزش و سهم بسزای آن ها در هدایت ورزش در مسیر درست، از هرگونه حمایت و همراهی با انجمن ورزشی نویسان ایران دریغ نخواهد کرد. وی با تبریک به برگزیدگان جایزه جهانی ایپس و قرار گرفتن ایران در رتبه نخست آسیا و جهان را افتخار بزرگی برای جامعه ورزش ایران دانست و گفت: کمیته المپیک حامی طرح ایجاد صندوق حمایت از ورزشی نویسان خواهد بود و از پیش کسوتان عرصه رسانه نیز با هماهنگی انجمن ورزشی نویسان تقدیر و تجلیل بعمل خواهد آورد.
مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال نیز در سخنانی کوتاه روز جهانی ورزشی نویسان را به حاضرین و اعضای انجمن و فعالان رسانه های ورزشی تبریک گفت.
محمد آحوندی عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز در سخنان کوتاه خود بر حمایت از فعالیت های انجمن به عنوان یک نهاد صنفی و تخصصی تاکید کرد و گفت براساس پیش بینی های انجام شده بزودی حمایت های خوبی از انجمن برای توسعه فعالیت ها و حمایت از اعضا انجام خواهد شد.
فرزاد حیدری معاون صندوق اعتباری هنر نیز ضمن ابراز خوشحالی از حضور در این مراسم مراتب احترام و قدردانی خود را از جمع حاضر و پیش کسوتان عرصه روزنامه نگاری ورزشی ابراز داشت و گفت: این صندوق با تمام توان آماده همراهی با انجمن و ارائه خدمات و حمایت های لازم از ورزشی نویسان و به ویژه پیش کسوتان رسانه های ورزشی است.
در این مراسم از مازیار کوپیدار نفر اول پنجمین جایزه جهانی ایپس و برگزیدگان و نفرات دارای رتبه برتر در آسیا با اهداح لوح انجمن و جوایزی از سوی صندوق اعتباری هنر تقدیر بعمل آمد. همچنین در بخش پایانی مراسم از اردشیر لارودی، منصور سپهری، حبیب چرندابی، حمید بهمنی، سعید مدنی، حجت اله جیرودی، و زنده یاد عبدالقدیر آب پرور پیش کسوتان ورزشی نویس با اهدای لوح سپاس تجلیل شد.
۱۲ تیر ۱۴۰۲ ۱۰:۲۴
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید