کارگاه آشنایی با آنالیز حرکتی مهارت های ورزشی

کارگاه آشنایی با آنالیز حرکتی مهارت های ورزشی
کارگاه آموزشی یک روزه آشنایی با آنالیز حرکتی مهارت های ورزشی، توسط بخش بیومکانیک ورزشی مرکز سنجش و توسعه قابلیت های جسمانی آکادمی ملی المپیک و با حضور 28 نفر از علاقمندان به این مبحث برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی آکادمی ملی المپیک، مهدی چراغی مدیر کارگاه مذکور در این خصوص گفت: هدف از برگزاری این کارگاه یک روزه، آموزش مقدماتی و کاربردی نحوه تصویربرداری صحیح و چینش آزمایشگاهی و همچنین آموزش نرم افزار جهت پردازش تصویر و استخراج داده های کینماتیکی نظیر زوایا و سرعت اندام بود.
وی افزود: در این کارگاه سعی شد تا به مربیان جوان، چگونگی استفاده از ابزار ساده بیومکانیکی و برخورد کمی و هدفمند با سوال های تکنیکی آموزش داده شود.
مهدی چراغی در خصوص مهمترین سرفصل هایی که در این کارگاه به شرکت کنندگان ارائه شد اظهار داشت: در این کارگاه مباحثی با موضوع اصول آنالیز حرکت، مراحل کمی و کیفی تحلیل مهارت، آشنایی با نرم افزار آنالیز حرک، انجام عملی آزمون و استخراج داده ها و بیومکانیک دویدن از حیث پیشگیری از آسیب و اقتصاد حرکت به شرکت کنندگان ارائه شد.
شایان ذکر است دکتر الهام شیرزاد، آقای مهندس سلیمی، خانم مهندس صاحبی و مهدی چراغی تدریس این کارگاه را بر عهده داشتند.
گفتنی است شرکنندگان کارگاه آشنایی با آنالیز حرکتی مهارت های ورزشی که از 10 امتیاز حضور در آزمون ورودی دوره مربیگری بدنساز آکادمی برخوردار بود در پایان، درخواست تداوم برگزاری کارگاه های بیومکانیکی کاربردی توسط آکادمی ملی المپیک را داشتند.

۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ۱۱:۵۷
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید