پرداختن به روانشناسی ورزشی جزو اصول اولیه ورزش است

پرداختن به روانشناسی ورزشی جزو اصول اولیه ورزش است
دومین همایش خدمات روانشناختی ورزشی ویژه ورزشکاران حرفه ای با برگزاری مراسم افتتاحیه ای با حضور سرپرست معاونت ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی آکادمی ملی المپیک، در مراسم افتتاح این مراسم که با حضور دکتر مریم کاظمی پور سرپرست معاونت ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان، دکتر سید محمد کاظم واعظ موسوی رئیس کمیسیون روانشناسی ورزشی کمیته ملی المپیک و مدیر مرکز روانشناسی ورزشی آکادمی ملی المپیک، دکتر سیما لیموچی نایب رئیس بانوان کمیته ملی پارالمپیک، دکتر فرشاد تجاری رئیس دانشکده تربیت بدنی دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز و دکتر نگار آرازشی مدیر گروه رفتار حرکتی دانشگاه تهران مرکز و دبیرعلمی همایش مذکور آغاز شد دکتر واعظ موسوی ضمن خوش آمدگویی به روانشناسان، مربیان و ورزشکاران شرکت کننده ، توضیحات کوتاهی را در رابطه با تاریخچه برگزاری دوره های تربیت مربی مهارت های ذهنی آکادمی از سال 1386 تا به امروز که دهمین دوره آن هم اکنون در حال برگزاری است و همچنین برگزاری همایش مذکور به حاضرین ارائه داد.
در ادامه دکتر مریم کاظمی پور سرپرست معاونت ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان نکاتی در باب چشم انداز وزارت ورزش در حیطه ورزش بانوان در رابطه با مبحث روانشناسی ورزشی و چالش های پیش روی این معاونت به بیان نکاتی پرداخت.
دکتر کاظمی پور ضمن ابراز خرسندی از حضور در این همایش علمی گفت: روانشناسی ورزشی یکی از دغدغه هایی بوده که بنده از زمان وارد شدن در بخش اجرایی ورزش و در فدراسیون تیراندازی با کمان احساس کردم پرداختن به آن به عنوان یکی از موضوعاتی که جزو اصول اولیه ورزش است مهم بوده و به اندازه موضوعات فنی اثرگزار می باشد.
وی با بیان اینکه مهمتر از آن، رویکرد و باور مدیران ورزشی به این موضوع است گفت: مدیران ورزشی باید در طول زمان مدیریت خود حساسیت های لازم را نسبت به استفاده از خدمات روانشناسی به عنوان یکی از مهمترین برنامه ها برای پیشرفت رشته ورزشی مربوطه بپذیرند و آن را در رأس کارهای خود قرار دهند.
دکتر کاظمی پور در ادامه افزود: دکتر حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان که هم ورزشکار حرفه ای بودند و هم تحصیلات آکادمیک ورزشی دارند، به کمبود خدمات روانشناختی در کنار تیم ها مخصوصاً رشته هایی مثل دوومیدانی که حساسیت رکوردی بالایی  دارند آشنا بوده و همواره به رویکرد پیشگیرانه مشاوره های روانشناسی و تقویت این موضوع اشاره می کنند.
سرپرست معاونت ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان در پایان و ضمن تشکر از دعوت کمیته ملی المپیک برای حضور در این همایش اظهار داشت: قطعاً ما در وزارت ورزش و جوانان از خروجی های اینچنین همایش هایی که دستورالعمل های کاربردی را در اختیار بخش های اجرایی ورزش کشور قرار می دهد استفاده خواهیم کرد.
امیدوارم محصول این همایش بتواند یک راهبرد خوب در اختیار مدیریت کلان ورزش کشور قرار بدهد و ما هم بتوانیم با به کار بردن آن به عنوان سرباز و مجری این بخش، مسیر را برای ورزشکاران دختر و پسران جوانمان در رقابت های مختلف ورزشی هموار کنیم تا این عزیزان به اهداف ورزشی خود که همانا سربلندی کشورمان عزیزمان ایران است دست پیدا کنند.
شایان ذکر است دومین همایش خدمات روانشناختی ورزشی ویژه ورزشکاران حرفه ای هم به صورت حضوری و هم بصورت غیرحضوری برگزار شد
۱ دی ۱۴۰۰ ۱۴:۲۴
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید