کارگاه تغییرات فیزیولوژیکی ورزشکاران در سفر برگزار شد

کارگاه تغییرات فیزیولوژیکی ورزشکاران در سفر برگزار شد
کارگاه غیرحضوری تغییرات فیزیولوژیکی ورزشکاران در سفر توسط بخش فیزیولوژی ورزش مرکز سنجش و توسعه قابلیت¬های جسمانی آکادمی ملی المپیک برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی آکادمی ملی المپیک، این کارگاه با حضور 40 ورزشکار و مربی و در قالب 3 بخش مجزا برگزار شد که در بخش نخست دکتر سید شمس‌الدین تقوی به طور کامل در خصوص تغییراتی که در نتیجه سفر به مناطقی با اختلاف ساعت بالا ممکن است برای ورزشکاران رخ دهد را مورد بررسی قرار داد.
وی همچنین اثراتی که این پدیده بر عملکرد ورزشی ورزشکاران دارد، و همچنین راه‌های مقابله با آن را مورد بحث و بررسی قرار داده و در ادامه با توجه به نزدیک شدن به المپیک 2020 توکیو، به¬طور ویژه مطالب مفیدی در ارتباط با سفر به ژاپن که دانستن آنها برای مربیان بسیار لازم و ضروری است را در اختیار شرکت‌کنندگان قرار داد.
در ادامه دکتر حمیدرضا برزگرپور به عنوان مدرس بخش دوم این کارگاه، در ارتباط با سفر به مناطق مرتفع و تغییراتی که در نتیجه آن در بدن رخ می¬دهد و همچنین راهکارهای عملی دارویی و غیر‌دارویی مقابله با این پدیده توضیحاتی را به شرکت‌کنندگان ارائه داد.
در بخش آخر نیز دکتر دانیال تیماجی آخرین مقالات مرتبط با موضوعات مذکور را برای شرکت‌کنندگان توضیح داده و آنها را با نتایج جدیدترین پژوهش‌ها و راهکارهای علمی و عملی در زمینه تطبیق شرایط ورزشکاران با شرایط محل مسابقات آشنا کرد.
شایان ذکر است شرکت‌کنندگان این کارگاه، 10 امتیاز حضور در آزمون ورودی دوره مربیگری بدنساز آکادمی ملی المپیک را کسب کردند.
۲۷ تیر ۱۴۰۰ ۱۴:۵۲
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید