تفاهم نامه همکاری بین آکادمی ملی المپیک و انجمن علمی فیزیوتراپی ایران

تفاهم نامه همکاری بین آکادمی ملی  المپیک و انجمن علمی فیزیوتراپی ایران
صبح امروز همزمان با فرارسیدن روز ملی فیزیوتراپی طی جلسه ای بین سرپرست آکادمی ملی المپیک و رییس شاخه ورزشی انجمن علمی فیزیوترپی ایران تفاهم نامه همکاری بین آکادمی و این انجمن منعقد گردید.

به گزارش روابط عمومی آکادمی ملی المپیک، در این جلسه که با حضور دکتر کیکاوس سعیدی سرپرست  آکادمی ملی المپیک، محمدرضا اویسی معاون آموزش و پژوهش آکادمی، دکتر علیرضا شهاب رییس شاخه ورزشی

 

 

 

انجمن علمی فیزیوتراپی ایران و دکتر عبدالرحمن اهوازیان دبیر این انجمن برگزار شد دکتر سعیدی ضمن استقبال از انعقاد این تفاهم نامه همکاری و مشارکت فی مابین گفت: فیزیوتراپی بحث بسیار مهمی است که با ورزش عجین است.

وی در ادامه ضمن اشاره به رویکرد این انجمن گفت : اینکه یکی از اهداف شما در این انجمن این است که به قبل برمی گردید و قبل از مصدومیت به ورزشکار و مربی این دانش رو می دهید که از آسیب پیشگیری کنند بسیار خوب و مهم است . امیدوارم با مشارکت فی مابین بتوانیم قدم های مثبت و موثری در زمینه  کاهش آسیبهای ورزشی در بین ورزشکاران و قهرمانان برداریم و بتوانیم باعث افزایش طول مدت دوران ورزش حرفه ای و قهرمانی ورزشکاران شویم.

دکتر علیرضا شهاب رییس شاخه ورزشی انجمن فیزیوترپی ایران نیز در این جلسه ضمن اشاره به اهداف علمی و آموزشی این انجمن گفت: ما در اساسنامه خود یکسری اهداف آموزش عمومی و یکسری آموزشهای تخصصی داریم. با توجه به اینکه آکادمی یکی از نهادهای اصلی حوزه ورزش است و با ورزشکاران نخبه درارتباط است ارتقاء سطح این ورزشکاران می تواند در حفظ سلامت و افزایش طول قهرمانی شان واقعا نقش بسزایی داشته باشد.

وی در ادامه گفت: کادر پزشکی و تخصصی درگیر در این حوزه ها مثل پزشکان و فیزیوتراپیست ها برای پوشش مصدومیت ها برای پیشگیری از آسیب، مدیریت آسیب حاد و بازگشت به ورزش هر چقدر دانش شان بیشتر باشد کمک می کنند به حفظ آن سرمایه های اصلی که همان ورزشکاران هستند و بازگشت سریعترشان به میادین ورزشی و این امر طبعا به مربیان وهمینطور کمیته ملی المپیک کمک می کند که این نفرات و سرمایه های ورزشی را بهتر در اختیار داشته باشند و به اهداف قهرمانی نزدیک شوند.

دکتر شهاب ضمن اشاره به پتانسیل موجود در اکادمی ملی المپیک و انجمن علمی فیزیوتراپی افزود :  انعقاد این تفاهم می تواند منجر به افزایش سطح سلامت ورزشکاران می گردد چراکه سرمایه های ورزشی سرمایه های ارزشمندی هستند .

شایان ذکر است ارائه خدمات درمانی و آموزشی دو حوزه اصلی تفاهم نامه همکاری بین آکادمی ملی المپیک و انجمن علمی فیزیو تراپی ایران می باشد.

۲۶ تیر ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید