تمرینات آماده سازی تیم ملی کاراته بانوان در آکادمی ملی المپیک پیگیری شد

تمرینات آماده سازی تیم ملی کاراته بانوان در آکادمی ملی المپیک پیگیری شد
آخرین روز از هشتمین مرحله اردوهای آماده سازی تیم ملی کاراته بانوان در بخش کومیته، ضمن رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در آکادمی ملی المپیک پیگیری شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون کاراته، این مرحله از اردوهای بانوان ملی پوش کاراته کا پس از اعلام نتایج منفی تست کرونا، از 30 فروردین آغاز و تا 7 اردیبهشت (روز اعزام به مسابقات لیگ جهانی کاراته وان لیسبون) ادامه خواهد داشت.
حمیده عباسعلی، سارا بهمنیار، رزیتا علیپور، طراوت خاکسار، مبینا حیدری، فاطمه خنکدار، نگین التونی، فاطمه سعادتی و اویشن باقری بانوان کاراته کشورمان در این اردو را تشکیل می دهند که تمرینات خود را زیر نظر سمانه خوشقدم سرمربی و فاطمه قاسمی مربی این تیم پیگیری می کنند.
آخرین مرحله از رقابت های کسب سهمیه المپیک از طریق رنکینگ موسوم به لیگ جهانی کاراته وان طی روزهای ۱۰ تا ۱۲ اردیبهشت ماه به میزبانی پرتغال در شهر لیسبون برگزار خواهد شد.
سارا بهمن یار در وزن 50- کیلوگرم، رزیتا علیپور در 61- و طراوت خاکسار در وزن 55- کیلوگرم سه ورزشکار این تیم هستند که بامداد فردا به مسابقات کسب سهمیه لیسبون اعزام می شوند.
همچنین بانوان کاراته‌کا، طی روزهای 20 لغایت 23 خردادماه سال جاری مسابقات گزینشی پاریس که در آن نفرات اول تا سوم به صورت مستقیم جواز حضور در المپیک را کسب خواهند کرد را نیز پیش رو دارند.
شایان ذکر است پیش از این حمیده عباسعلی اواخر سال 98 با برتری در دیدار نهایی وزن 68+کیلوگرم بانوان در مسابقات کاراته وان اتریش ضمن دستیابی به مدال طلا، جواز حضور در المپیک توکیو را کسب کرده است.
دکتر سید محمد کاظم واعظ موسوی مدیر مرکز روانشناسی ورزشی آکادمی ملی المپیک که از دو سال پیش مسئولیت ارائه مشاوره های ذهنی به اعضای تیم ملی کاراته بانوان را بر عهده دارد در پایان تمرین امروز صبح این تیم، آخرین سفارشات پیش از اعزام را به ملی پوشان ارائه داد.
وی در این خصوص گفت: این تیم هم از نظر تکنیکی و تاکتیکی و هم از نظر آمادگی روانی در سطح بالایی است که اگر چنین نبود موفقیت های این چند ساله به این صورت کسب نمی شد. ما امیدواریم که این تیم در مسابقات پیش رو، دو سهمیه باقی مانده کاراته بانوان را برای حضور در بازی های المپیک توکیو کسب کنند.
دکتر واعظ موسوی افزود: کاری که امروز و پس از پایان تمرین فنی تیم انجام دادیم و بر روی آن تأکید داشتیم به این موضوعات اختصاص داشت که کاراته کاهای ما در رویداد پیش رو مسابقه را چگونه پیش ببرند، چگونه زمان را مدیریت کنند و چگونه از تاکتیک مناسب با توجه به نقاط ضعف حریف استفاده کنند.
۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۴:۱۲
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید