کارگاه غیرحضوری افزایش مهارت‌های ذهنی در ورزشکاران برگزار شد

کارگاه غیرحضوری افزایش مهارت‌های ذهنی در ورزشکاران برگزار شد
کارگاه آموزشی افزایش مهارت های ذهنی در ورزشکاران، صبح امروز و با حضور 13 نفر از علاقمندان به این مبحث توسط مرکز روانشناسی ورزشی آکادمی ملی المپیک برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی آکادمی ملی المپیک، خانم الهام منتظری در ابتدای کارگاه مذکور که با هدف آشنایی ورزشکاران و مربیان با تکنیک های افزایش مهارت های ذهنی برگزار شد خطاب به شرکت‌کنندگان گفت: زمانی فرد دارای آمادگی ذهنی است که ذهنش تحت کنترل افکاری باشد که به بدنش در رسیدن به هر آنچه میخواهد کمک کند.
وی افزود: تصویرسازی اهداف و متمرکز شدن در مسیر درست برای رسیدن به اهداف، کاهش تنش و جلوگیری از اضطراب، آرام‌سازی عضلانی در کنار آرام سازی ذهنی و انفکاک از محیط، بالا بردن تمرکز و تصویر مثبت از خود و همچنین خودگویی های مثبت به تقویت قدرت ذهن ورزشکاران کمک شایانی می‌کنند.
الهام منتظری در ادامه، تعیین اهداف مهم و بالابردن انگیزه در جهت رشد و پیشرفت را از کلیدی‌ترین موضوعاتی عنوان کرد که قهرمانان ورزشی باید توجه ویژه ای به آن داشته باشند.
وی تصویرسازی توسط ورزشکاران را یادگیری تمرین ذهنی مهارتهای فیزیکی توسط آنها عنوان کرد و گفت: این موضوع هم به افزایش اعتماد به نفس و هم بالا رفتن مهارت فیزیکی آنها کمک می کند. تمرین ذهنی مناسب حتی باعث بهبودی سریعتر از مصدومیت‌ها ودرماندگی در ورزشکار است.
خودگویی مثبت و افزایش اعتماد به نفس، روبرو شدن با مشکلات و ناملایمات، مهندسی معکوس، روش‌های موثر برای تمرکز کردن در لحظه (مایندفول بودن)، آموزش آرام سازی، بهتر شدن در طول زمان و ریلکسیشن از مهمترین مباحثی بود که خانم الهام منتظری در ادامه کارگاه مذکور به آن پرداخت.
۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ۱۴:۰۴
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید