کارگاه آموزشی زندگی حرفه ای (شیوه زندگی قهرمان‌ها) برگزار شد

کارگاه آموزشی زندگی حرفه ای (شیوه زندگی قهرمان‌ها) برگزار شد
صبح امروز کارگاه غیرحضوری زندگی حرفه ای (شیوه زندگی قهرمان‌ها) توسط مرکز روان‌شناسی ورزشی آکادمی ملی المپیک و با حضور 30 نفر از ورزشکاران و علاقمندان به این مبحث برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی آکادمی ملی المپیک، مجدالدین مستعان مدرس در ابتدای این کارگاه ضمن اشاره به این موضوع که آمادگی‌ جسمانی، آمادگی تکنیکی و تاکتیکی و آمادگی ذهنی سه عامل اصلی و مهم در موفقیت ورزشکاران محسوب می شوند، به بیان انواع مهارت های ذهنی نظیر هدف چینی، تصویرسازی ذهنی، اعتماد به نفس و کنترل اضطراب پرداخت.
وی در ادامه توضیحاتی را در خصوص سبک زندگی و چشم انداز زندگی ورزشکاران ایرانی ارائه کرد. همچنین تفکر حرفه ای، مسئولیت پذیری، اوقات فراغت و تفریح، امور مادی زندگی و سواد مالی در ورزشکاران از دیگر موضوعاتی بود که آقای مستعان در بخش نخست کارگاه به آن پرداخت.  
سرفصل مهمترین مباحثی که مدرس کارگاه در بخش دوم این کارگاه آموزشی به آنها اشاره کرد عبارت بودند از: سرمایه های روانشناختی، فلسفه زندگی و ورزش، مهارت هدف چینی، انواع برنامه ریزی، کنترل افکار، هیجان و رفتار، مدیریت زمان، خواب حرفه ای، فضای مجازی حرفه ای، دیگران مهم (خانواده، دوستان و ...)، عادت ها و نقش تغییرات در این عادت ها، تعادل در چرخه زندگی و رفتار الگوهای ورزشی.
گفتنی است شرکت کنندگان در این کارگاه، 5 امتیاز حضور در آزمون ورودی دوره مربیگری بدنساز آکادمی ملی المپیک را کسب کردند.
لازم به ذکر است در پایان، مدرس کارگاه توضیحات مختصری را در رابطه با کتاب خواندن، رفتار با محیط زیست، اخلاق در ورزش و زندگی و همچنین شرایط مراقبت در دوران کرونا به شرکت کنندگان ارائه نمود.
۱۶ آذر ۱۳۹۹ ۱۳:۱۸
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید