نشست تخصصی مربیان بدنساز تیم‌های ملی بانوان

نشست تخصصی مربیان بدنساز تیم‌های ملی بانوان
صبح امروز با برگزاری مراسم افتتاحیه‌ای با حضور خانم طاهره طاهریان نایب رئیس کمیته ملی المپیک، نشست تخصصی مربیان بدنساز تیم‌های ملی بانوان در آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آکادمی ملی المپیک، دکتر حمید آقا‌علی‌نژاد مدیر برگزاری نشست تخصصی مربیان بدنساز تیم‌های ملی بانوان در ابتدای مراسم افتتاحیه ضمن خوش‌آمدگویی به حاضرین، در خصوص دلایل برگزاری این نشست که برای نخستین‌بار انجام شد گفت: طبق مصوبات و سیاست کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) تا سال 2024 باید تعداد مدال‌های توزیع شده بانوان در بازی‌های المپیک با آقایان برابری کند.
وی افزود: به همین منظور این نهاد بین‌المللی به تمامی کشورهای عضو (IOC)، توصیه کرده تا همه مسابقات مهم بین‌المللی خود را که شرایط به لحاظ جسمانی و فیزیولوژیک مهیا باشد در بخش آقایان و بانوان به صورت برابر برگزار کنند.
دکتر آقاعلی نژاد با بیان اینکه آکادمی ملی المپیک به عنوان بازوی علمی کمیته ملی المپیک باید توجه ویژه ای به موضوع بانوان داشته باشد ابراز داشت: با روی کار آمدن دکتر قراخانلو به عنوان مدیر آکادمی ملی المپیک، ما شاهد فعالیت‌های خوبی از جمله برگزاری کلینیک‌ها و دوره‌های آموزشی بدنسازی، روانشناسی و ... ویژه بانوان در این مجموعه هستیم که در جهت ایجاد فرصت برابر بین آقایان و بانوان و همچنین جبران کمبودهایی که در حوزه بانوان در ورزش با آن روبرو هستیم برگزار می‌شود.
در ادامه خانم طاهریان نایب رئیس کمیته ملی المپیک ضمن تشکر از نگاه ویژه رئیس آکادمی ملی المپیک به ورزش بانوان گفت: با توجه به تأکید ویژه‌ای که کمیته بین‌المللی المپیک به برابری جنسیتی در ورزش دارد، دکتر قراخانلو به عنوان مسئول یکی از مهمترین مراکز علمی در ورزش، ضمن بکارگیری کارشناسان زبده ورزشی در این مجموعه، حمایت خود از ورزش بانوان را با برگزاری کارگاه‌ها و دوره‌های تخصصی آموزشی و گسترش و تقویت فعالیت‌های ورزشی این عزیزان نشان داده است.
طاهریان پس از اشاره به این موضوع که وجود بدنساز متخصص خانم در تمامی رشته‌های ورزشی جزو آرزوهایش بوده گفت: نخستین استارت برگزاری دوره‌های بدنسازی مختص بانوان را در سال 1365 در مجموعه ورزشی انقلاب زدیم که با استقبال خیلی خوبی از سوی علاقمندان به این مبحث از سراسر کشور مواجه شد.
طاهریان حضور نزدیک به 100 مربی بدنساز متخصص و فعال خانم معرفی شده از فدراسیون‌های ورزشی در نشست امروز را در دنیا بی‌نظیر عنوان کرد و خطاب به حاضرین گفت: بدون شک بین شما مربیانی هستند که بهتر از آقایان کار می‌کنند. از فرصت پیش آمده نهایت استفاده را ببرید تا در آینده به رشد و توسعه ورزش زنان کمک کنید.
نایب رئیس کمیته ملی المپیک در پایان گفت: گزارش برگزاری نشست امروز در آینده‌ای نزدیک به کمیته بین‌المللی المپیک ارسال خواهد شد. مطمئناً (IOC) از شرایطی که امروز ایجاد شد (حضور 90 خانم مربی بدنساز متخصص) تقدیر خواهد کرد چرا که اولویت اول آنها نیز بانوان هستند.

نشست تخصصی
نشست تخصصی مربیان بدنساز تیم‌های ملی بانوان با هدف بروزرسانی دانش مربیان بدنساز در حوزه طراحی تمرینات قدرتی و توانی، استقامتی و سرعتی برای ورزشکاران زن نخبه برگزار شد.
سرفصل مباحثی که در این نشست به مربیان بدنساز شرکت کننده ارائه شد عبارت بودند از: نقش و جایگاه مربیان بدنساز زن در توسعه ورزش قهرمانی (دکتر رضا قراخانلو)، ملاحظات تمرینی در طراحی تمرینات استقامتی برای ورزشکاران زن نخبه (دکتر رعنا فیاض میلانی)، ملاحظات تمرینی در طراحی تمرینات قدرتی و توانی برای ورزشکاران زن نخبه (دکتر پدیده بلوری زاده) و ملاحظات تمرینی در طراحی تمرینات سرعتی (ساناز مجتبوی).
شایان ذکر است با توجه به استقبال بالای مربیان بدنساز از نشست مذکور و با عنایت به لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی به منظور جلوگیری از شیوع کرونا، علاوه بر حضور نماینده فدراسیون پزشکی ورزشی برای تب سنجی از حاضرین، سالن شماره 2 اجتماعات آکادمی ملی المپیک که به تازگی توسط اعضای هیأت اجرایی افتتاح و در اختیار جامعه ورزش قرار گرفته نیز به میزبانی از مربیان شرکت کننده اختصاص یافت.

 
             
۲۳ شهریور ۱۳۹۹ ۱۳:۱۶
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید