کارگاه پیشرفته آموزش تاریخ شفاهی ورزش ایران برگزار شد

کارگاه پیشرفته آموزش تاریخ شفاهی ورزش ایران برگزار شد
کارگاه آموزشی پیشرفته تاریخ شفاهی ورزش ایران صبح امروز و در محل آکادمی ملی المپیک برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک، دپارتمان تاریخ شفاهی ورزش با هدف ارتقاء و تعمیق دانش و مهارت پژوهشگران تاریخ ورزش ایران و همچنین تربیت پژوهشگر و کمک پژوهشگر در حوزه تاریخ شفاهی ورزش ایران، اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی تاریخ شفاهی ورزش ایران (پیشرفته) نمود.
پس از تشکیل شورای سیاست گذاری تاریخ شفاهی ورزش در کمیته ملی المپیک، اعضای این شورا ضمن تأکید بر بسط و گسترش تاریخ شفاهی ورزش ایران که هم اکنون و با انجام پروژه هایی در قالب مصاحبه با اساتید و صاحب نظران رشته های مختلف ورزشی در حال اجرا می باشد، ضرورت بحث آموزش در زمینه تاریخ شفاهی ورزش ایران را مورد بررسی و برگزاری دوره های آموزشی را در دستور کار خود قرار داد.
اعضای این شورا پس از برگزاری چندین جلسه تخصصی تصمیم به برگزاری کارگاه های آموزشی در سه مرحله مقدماتی، متوسطه و پیشرفته گرفتند.
در همین راستا، دپارتمان تاریخ شفاهی ورزش طی روزهای 18 و 19 دیماه 1397 و با هدف ارتقاء سواد تاریخ شفاهی پژوهشگران و محققان در حوزه ورزش، اقدام به برگزاری نخستین کارگاه آموزشی (مقدماتی) تاریخ شفاهی ورزش کرد.
در ادامه و ابتدای بهمن ماه سال گذشته کارگاه متوسطه ای با موضوعاتی نظیر تکنیک های مصاحبه، تجربیات جهانی تاریخ شفاهی ورزش، نحوه تدوین تاریخ شفاهی و روش تحقیق پیشرفته در تاریخ شفاهی برای کسانی که دوره مقدماتی را با موفقیت پشت سر گذاشته بودند برگزار شد.
شایان ذکر است نخستین کارگاه آموزشی تاریخ شفاهی ورزش ایران (پیشرفته) با موضوع تاریخ شفاهی از ایده تا عمل، با مدیریت شهرزاد کردبچه مدیر دپارتمان تاریخ شفاهی ورزش و همچنین با حضور اساتید این حوزه آقایان حسین سبطی و حبیب الله اسماعیلی برگزار شد.

۲ اَمرداد ۱۳۹۸ ۱۳:۲۹
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید