دوره آموزشی و مقدماتی تربیت مربی بدنساز آغاز شد

دوره آموزشی و مقدماتی تربیت مربی بدنساز آغاز شد
صبح امروز و با برگزاری مراسم افتتاحیه ای در آکادمی ملی المپیک، نخستین دوره آموزشی و مقدماتی تربیت مربی بدنساز آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک، در ابتدای این مراسم محمدرضا اویسی مدیر مرکز آموزش آکادمی ضمن خوش آمدگویی و خیرمقدم به شرکت کنندگان دوره آمار و اطلاعاتی را از نحوه ثبت نام و تعداد متقاضیان حضور در این دوره ارائه داده و تعداد پذیرفته شدگان را 60 نفر اعلام کرد.
در ادامه دکتر مرتضی بهرامی نژاد مدیر مرکز سنجش و توسعه قابلیت های جسمانی و مدیر دوره مذکور خطاب به شرکت کنندگان گفت: دوره ای که در آن حضور دارید با هدف همسان‌سازی دانش شرکت‌کنندگان در دوره‌های پیشرفته آکادمی ملی المپیک و برای مدت چهار روز برنامه ریزی شده است.
بهرامی نژاد گفت: دوره مقدماتی تربیت مربی بدنساز از 40 امتیاز برای حضور در دوره عالی مربیگری بدنساز آکادمی برخوردار است. دوره عالی بدنساز برای آقایان طی روزهای 9 لغایت 19 آذرماه سال جاری و دوره مربیگری بدنساز ویژه بانوان نیز 26 بهمن لغایت 6 اسفند در آکادمی ملی المپیک برگزار خواهد شد.
دکتر بهرامی نژاد در پایان گفت: مقرر است در پایان این دوره چهار روزه، شرکت کنندگان در آزمون تئوری حضور پیدا کنند تا در صورت قبولی، علاوه بر کسب 40 امتیاز حضور در دوره های عالی، گواهی شرکت در دوره به این عزیزان اعطاء شود.
از مهمترین مباحثی که در این دوره چهار روزه به شرکت کنندگان ارائه خواهد شد می توان به این مباحث اشاره کرد:                    
شناخت و توسعه قابلیت های زیست حرکتی، تغذیه ورزشی، روانشناسی ورزش، فیزیولوژی ورزشی کاربردی، کینزیولوژی کاربردی، تمرینات پایه(ABC)، تجزیه وتحلیل نیازهای ورزشکاران، تمرینات پایه قدرتی، معاینات اولیه و بررسی سلامت، حرکات اصلاحی، CPR و کمک های اولیه، سازگاری با ورزش، تمرین با وزن بدن و ارزیابی قابلیت های جسمانی.
اسامی اساتیدی که کار تدریس این دوره را بر عهده دارند به شرح زیر است:
دکتر مرتضی بهرامی نژاد، دکتر حمید آقا علی نژاد، دکتر سید شمس الدین تقوی، جواد شفیعی، مجتبی رسولی، ناصر پیروردی زاده، دانیال تیماجی، دکتر امیر حاجی قاسم، مهدی چراغی، دکتر مصطفی زارعی، هادی عطارد و مجدالدین مستعان.
نخستین دوره آموزشی و مقدماتی تربیت مربی بدنساز از امروز آغاز و تا 25 تیرماه در آکادمی ملی المپیک ادامه خواهد داشت.
۲۲ تیر ۱۳۹۸ ۱۴:۰۰
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید